Rođena 21.08.1982. godine u Sarajevu. Diplomirala 2006. godine na Fakultetu za kriminalistiku, kriminologiju i sigurnosne studije, a 2012. godine na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu stekla zvanje specijalistice iz oblasti krivičnog prava.
Radni odnos u Državnoj agenciji za istrage i zaštitu (SIPA) započela je 2007. godine u okviru prve klase kadeta/kinja SIPA-e. Proteklih 11 godina radila je na različitim poslovima i zadacima u okviru policijskog organa, od istražiteljice na slučajevima trgovine ljudima, opojnim drogama i drugim vidovima organiziranog kriminala, glasnogovornice SIPA-e, do aktuelne pozicije supervizorice.
Za poseban doprinos u radu i postignute rezultate, 2013. godine nagrađena je priznanjem Ministarstva sigurnosti BiH "Srebrna policijska značka", dok je u okviru SIPA-e za svoj rad višestruko nagrađivana.
Kristina Jozić uspješno je okončala predmisionu obuku i kandidatkinja je za UN mirovne misije, kao i niz specijalističkih obuka i kurseva za uspješno obavljanje poslova i zadataka u okviru policijskog organa. Aktivno govori engleski i švedski jezik.
Jedna je od osnivačica Udruženja "Mreža policijskih službenica" i od početka je uključena u rad Udruženja. U okviru SIPA-e četiri godine je obavljala funkciju kontakt osobe za pitanja rodne ravnopravnosti, zbog čega joj je ova oblast bliska. Aktivno se bavi promoviranjem rodne ravnopravnosti u privatnom i javnom životu.
Uposlenica Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova/Federalne uprave policije od 2000. godine. Trenutno je u činu više inspektorice i obnaša funkciju šefice Odsjeka za analitiku Federalne istražne službe kriminalističke policije. U svojoj policijskoj karijeri najveći doprinos dala je prilikom rada na nasloženijim istragama iz oblasti organiziranog kriminala u vezi sa ubistvima i krivičnim djelima terorizma zbog čega je višestruko nagrađivana.
Marina Zović, zajedno sa policijskom službenicom Vericom Golijanin (FMUP/FUP), 2008. godine imenovana je kao predstavnica Federacije BiH u članstvo WPON (Mreža žena policajaca zemalja Jugoistočne Evrope).
Iste godine pokrenuta je incijativa za osnivanje Udruženja „Mreža žena policajaca“, čijoj realizaciji se pristupilo 2019. godine. Zajedno sa partnerima iz UNDP-a i Agencijom za ravnopravnost spolova BiH, te policijskim službenicama iz 15 policijskih agencija BiH, kasnije osnivačicama, 2012. godine zvanično je registrirano udruženje. Registriranjem Udruženja, Bosna i Hercegovina je postala prva zemlja u regiji koja je realizirala pomenutu inicijativu što je velikim dijelom zasluga Marine Zović.
Po osnivanju, veliku podršku Udruženju pružile su predstavnice Agencije za ravnopravnost spolova BiH, UNDP, Udruženja „Žene ženama“, UN Women, Gender centar FBiH, Udruženje „Pravna pomoć ženama“ i dr.
U svom dvogodišnjem mandatu, Marina Zović je u saradnji sa članicama Udruženja uspješno implementirala projekat pod nazivom: „Borba protiv rodno zasnovanog nasilja“ uz podršku Ambasade SAD i projekat pod nazivom: „Budi policajka“ u okviru FIGAP programa Agencije za ravnopravnost spolova BiH. Realiziran je i niz drugih aktivnosti koje su doprinijele razvoju i jačanju Udruženja.