SALW

Predstavnice Udruženja na događaju umrežavanja žena u policiji u Beogradu

Predstavnice Udruženja “Mreža policijskih službenica” uzele su učešće na događaju “Umrežavanja i povećanja kapaciteta Mreža žena u policiji za aktivno učešće u politikama za kontrolu malokalibarskog i lakog oružja (SALW)”, koji je održan dana 16.05.2024. godine u Beogradu, R. Srbija.

Na ovom događaju učešće su uzele i predstavnice Mreže žena MUP-a RS-WPON, te partnerskog Udruženja žena u policiji MUP-a R. Srbije.

Događaj je iskorišten za targetiranje aktuelnih problema u ovoj oblasti i iskazana je potreba većeg učešća žena u procesima kontrole malog i lakog naoružanja. Također, razgovarano je o izazovima žena u sektoru sigurnosti iz aspekta ravnopravnosti spolova i radu udruženja žena u policiji i targetirana su polja buduće saradnje.

#SALW #UNDP #ROADMAP