Srbija

Predstavnice Udruženja MPS uzele učešće na regionalnoj Konferenciji mreža policijskih službenica

Predstavnice Udruženja "Mreža policijskih službenica" iz Federalne uprave policije, Marina Zović i Verica Golijanin, uzele su učešće na Regionalnoj konferenciji koja je održana 18.11.2022. godine u Beogradu, R. Srbija, u organizaciji Mreže žena MUP-a Republike Srbije pod pokroviteljstvom OSCE-a pod nazivom  "Policijski izazovi u postcovid - 19 uslovima i uloga žena u sektoru sigurnosti".

U radu koferencije učestvovale su predstavnice policijskih službi iz BiH, Makedonije, Slovenije, Albanije i Crne Gore, te Evropske mreže policijskih službenica.

Razgovarano je o radu mreža policijskih službenica u postcovid izazovima, dinamici policijskog poziva, usklađivanju privatnog i poslovnog života policijskih službenica, a posebno o povećavanju broja slučajeva nasilja u porodici, te generalno o iskustvima i ulozi žena u sektoru sigurnosti.

Predstavnica Evropske mreže policijskih službenica predstavila je iskustva i rad ove organizacije, a čiji je član i Udruženje "Mreža policijskih službenica". Razgovarano je modalitetima buduće saradnje i dodatnom umrežavanju policijskih službenica iz zemalja regiona.