SKOPLJE

Predsjednica Udruženja MPS, Kristina Jozić, prezentirala je rad Udruženja na Regionalnoj konferenciji o ravnopravnosti spolova u sektoru sigurnosti

Predsjednica Udruženja "Mreža policijskih službenica", Kristina Jozić, prezentirala je rad Udruženja na Regionalnoj konferenciji o ravnopravnosti spolova u sektoru sigurnosti, koja je održana 07.-08.03.2024. godine u Skoplju, Sjeverna Makedonija, u organizaciji OSCE-a. Na Konferenciji se govorilo o izazovima i mogućnostima rodne ravnopravnosti u provođenju zakona i reformama organizacione kulture u policiji. Također, bilo je govora i o programima rodnog mentorstva u sektoru sigurnosti u regionu JIE.

U svom izlaganju, predsjednica Udruženja ukazala je na značaj udruživanja žena i benefite koje ženski aktivizam može donijeti radu policije, i u kontekstu poboljšanja položaja žena u policiji. Govorila je o načinu djelovanja i izazovima u radu, te posebno ukazala na značaj podrške kako na nacionalnom nivou, tako i od strane međunarodnih partnera.