SALW

Obuka na temu “Unapređenje rodne ravnopravnosti u kontroli SALW”

U periodu od 12. do 14.03.2024. godine u Tarčinu je održana obuka na temu “Unapređenje rodne ravnopravnosti u kontroli SALW”, kojoj su prisustvovale članice Udruženja “Mreža policijskih službenica”.

Obuka je realizirana u okviru SALW projekta “Rješavanje bezbjednosnih i sigurnosnih rizika nezakonitog posjedovanja, zloupotrebe i trgovine malim i lakim naoružanjem” koji provodi Misija OSCE-a u BiH.
Projektne aktivnosti uključuju i integraciju načela rodne ravnopravnosti u vezi sa upotrebom vatrenog oružja u činjenju teških krivičnih djela, nasilja u porodici i rodno zasnovanog nasilja.
Aktivnosti u okviru ovog projekta, u koje su uključene članice Udruženja "Mreža policijskih službenica" i članice Mreže žena MUP-a RS - WPON bit će nastavljene u narednom periodu.