Podrška policiji

Distribucija doniranih zaštitnih maski firme ZENKO d.o.o. Zenica

Predsjednica Udruženja "Mreža policijskih službenica", Kristina Jozić, preuzela je jučer 500 komada višekratnih pamučnih maski za lice, koje je Udruženju donirala firma Zenko iz Zenice, kao podrška u borbi protiv COVID-19 virusa.

Shodno konsultacijama sa koordinatoricama Udruženja iz 16 policijskih agencija, nakon sagledavanja stanja u svakom MUP-u/agenciji, odlučeno je da će zaštitne maske, shodno izraženim potrebama, biti distribuirane policijskim službenicama Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH, Državne agencije za istrage i zaštitu, Federalne uprave policije, MUP-a Posavskog kantona, MUP-a Unsko-sanskog kantona, MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona, MUP-a Zeničko-dobojskog kantona, MUP-a Tuzlanskog kantona, MUP-a Kantona Sarajevo i MUP-a Kantona 10.

Zaštitne maske su danas raspoređene i poslane policijskim službenicama širom Bosne i Hercegovine. Donacija zaštitne opreme predstavlja značajnu pomoć našim članicama u ovim teškim trenucima, što će doprinijeti zaštiti zdravlja policijskih službenica i njihovih porodica, te svih građana/ki BiH, zbog čega rukovodstvo Udruženja još jednom izražava zahvalnost direktorici firme Zenko, Ameli Redžić.